Mobil İstanbul Nisan 2014 – Mobil Geliştirici Günü İzlenimlerim!

kapakSektörel etkinliklerin ardı arkası kesilmeden devam ediyor. Komüniteler günden güne büyüyor. Takvimler 19 Nisan 2014’ü gösterirken harikulade bir etkinlik daha vardı: Mobil İstanbul – Mobil Geliştirici Günü. 27 Mart 2014’te Kocaeli Üniversitesi’nde düzenlediğimiz Mobil Programlama Günü‘nde ağırladığımız Mobil İstanbul’dan Murat Can Demir’in organize ettiği etkinlik, Microsoft’un Levent’teki Türkiye ofisi’nde gerçekleştirildi. Mobil teması üzerine toplanılan etkinlikte sunum aralarında, 15’er dakikalık zamanlarda katılımcılar için güzel sohbetlere vesile oldu.

sunum-arasiKürsü ilk olarak Sema Kudu ile Nokia mobil uygulama geliştirici platformuna yönelik bir sunumla açıldı. Ardından Agile, Scrum ve Mobil Development üzerine konuşmasını yapan Pınar Ayorak sahnedeydi. Son zamanlarda cross platform konusunda yaşanan hareketlenmede büyük rol oynayan bir ürünü de tanıdık. Oytun Eren Şengül‘ün keyifli sunumuyla Smartface App Studio‘yu enine boyuna tanıdık.

Geliştirme ortamını inceledik. Örnek uygulamasına baktık fakat sunum içinde derlemedik. Sunum bitiminde verilen öğle arasında ise dışarıda Oytun Eren Şengül uygulamayla ilgili soruları yanıtlamaya devam etti. İlgilenen herkesin aklına yatan bu platform beni de tarafına çekmedi değil açıkçası 🙂

Öğle arası Smartface’in pizzalarının ardından kürsü, sunumundan fazlasıyla faydalandığım bir konuşmacıya bırakıldı: Seyfeddin Bassarac.

IOS developer olan Seyfeddin Bassarac alanına ziyadesiyle hakimdi ve sadece programlama değil model / fikir geliştirme kısmında da çok faydalı bilgi paylaşımları oldu.

murat-yenerIntel’den Murat Yener ile android alanında uygulanması gereken prensiplerden, standartlardan bahsettik. Murat Yener’in sunumunun bir farkı da konuşması esnasında Google Glass ile sunumu kendi gözünden kayda aldı. Çok merak ediyoruz konuşmacı gözünden salonu. 🙂 En kısa zamanda bekliyoruz. Yayınlayacağından bahsetti.

mustafadalciEn son olarak uygulama / servis döngüsünün büyük bir kısmını kapsayan UI / UX konusunda standartlar, uygulamalar ve sektörden senaryolar ile son kullanıcı deneyimi üzerine konuştuk. Yine güzel bir etkinliğin sonuna geldik. Bu etkinliği de burada post edip takvim yapraklarının derinliklerine kaydediyorum 🙂

Bir sonraki etkinlikte görüşmek üzere sevgili komünite!

Etkinlik Afişi:

Bu yazı Etkinlikler, Genel, Kişisel kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir