27 Mart 2014 – Kocaeli Üniversitesi Mobil Programlama Günü İzlenimlerim

mobil programlama günüKocaeli Üniversitesi Bilgisayar Kulübü Mobil Programlama Günü’nden İzlenimlerim

27 Mart 2014 Perşembe günü yönetim kurulu başkan yardımcılığını yürüttüğüm Bilgisayar Kulübü’nün harikulade bir etkinliği vardı. Yukarıda da afişinden bir kesit paylaştığım etkinlikte Turkcell geliştirici komünite yöneticisi Alaadin Alpay, Turkcell Teknoloji’den Ürün Yöneticisi Mehmet Aca, Turkcell Superonline’dan Front-end Network Mühendisi Murat Can Demir ve Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunlarımızdan Turkcell Teknoloji’de yazılım geliştirici olarak çalışmalarına devam eden Cem Türker, sunumlarıyla gün boyu bizlerleydiler. Murat Can Demir aynı zamanda Mobil İstanbul komünitesinin de kurucusudur.

Murat Can Demir bizlere “Mobil’in 5N1K’sı” adlı sunumuyla sektörün durumu, insanların alışkanlıkları gibi ana başlıklar altında istatistik içerikli keyifli bir konuşma yaptı.

Murat Can Demir (Mobil İstanbul)

Murat Can Demir (Mobil İstanbul)

Etkinlikte açılışı Alaaddin Alpay ile yaptık. Katılımcı arkadaşlara mobil sektör ve Geleceği Yazanlar projesi hakkında geniş bilgiler verdi.

Alaaddin Alpay

Alaaddin Alpay

Öğleden öncesi sunumlarla geçen etkinlikte öğleden sonra android programlamaya giriş seviyesinde workshop tadında bir eğitim seansı oldu. Eğitim kısmından da bazı kareler paylaşmak isterim. Android programlamaya giriş olması açısından gayet herkesin anlayabileceği türde örnekler de yapıldı. Cem Türker, üyelik giriş ekranı ve arkaplandaki işlemleri anlattıktan sonra Mehmet Aca da Android’in web araçlarını kullanarak internetten uygulamaya nasıl veri / sayfa çekebileceğimiz hakkında bilgi verdi.

Cem Türker ve Mehmet Aca’nın gerçekleştirdiği eğitimden de faydalanan öğrenciler için yeni bir başlangıç olmasını umuyorum. Gün bitiminde katılımcılar ve konuşmacılarla birlikte hatıra fotoğrafı da çektirmeyi ihmal etmedik.

Bu yazı Etkinlikler, Genel, Kişisel kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

27 Mart 2014 – Kocaeli Üniversitesi Mobil Programlama Günü İzlenimlerim için 1 cevap

  1. Geri izleme: Mobil İstanbul: Mobil Geliştirici Günü İzlenimlerim! | Bilal Baraz Kişisel Web Sayfası

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir