20 Aralık 2013 EnterPrize Boğaziçi Üniversitesi Girişimcilik Zirvesi

Yaklaşık 450 fikir içerisinden son 50’ye kalan fikir sahibi ekipleri bilgilendirme amaçlı bir etkinlik yapıldı. Geçtiğimiz cuma günü (20 aralık 2013) Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü’nün ev sahipliğinde gün boyu gerçekleştirilen oturumlarda hukuki süreçten iş planlamaya, yatırımcı ekosisteminden borsaya kadar birçok konuya değinildi. EnterPrize Girişimcilik Zirvesi’nde ben de katıldım. Piyasayı görmeme, diğer girişimci arkadaşlarla iletişime geçme fırsatım oldu.

Salona ulaşmak için Güney Kampüsü’nden girdikten sonra aşağı doğru inmeniz gerekiyordu. Güzel manzarasıyla bize eşlik eden yoldan indik. Etrafta konulan yönergeler yardımıyla salona ulaştık.

Günün programı açılış konuşmalarıyla başladı. İbrahim Turhan (Borsa İstanbul Başkanı) (solda), Vahap Küçük (LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı) (sağda) yaptıkları konuşmalar ile geldikleri noktanın tanımını ve güzel dileklerini ilettiler.

Programın ikinci kısmında iş planlama oluşturmadan bahsetmek üzere sahneye İhsan Elgin (Girişim Fabrikası Direktörü) çıktı. Enine boyuna iş planlama / geliştirme süreçleri hakkında bilgilendirdi.

İşin geliştirme kısmının yanında hukuki yapı hakkında da geniş bilgilendirme oturumları yapıldı. Bu oturumlarda şirket kurmanın hukuki gerekliliklerinden fikir mülkiyet haklarına kadar bir çok konuya değinildi ve salondaki yarışmacılardan, davetlilerden gelen sorular yanıtlandı.

Fikir Sahiplerine Fikri Mülkiyet Hakları – Deriş Avukatlık Ortaklığı

Emre Kerim Yardımcı – Deriş Kurucu Ortağı
Nazlı Korkut – Deriş Patent Vekili

 

İş Hukuku Şirket Kurulumu – Mazars Türkiye

Av. Sibel Biçer
Av. Tuğçe Cemaligil

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED)’nin oturumunda ise dernekten isimler sektör ile ilgili rakamlar üzerinde durdular. Ayrıca BÜMED’in BUBA olarak isimlendirdikleri BÜMED Melek Yatırımcı Girişimi’nden bahsedildi.

Son oturum gayet eğlenceli kişilerden oluşuyordu. Fikri olanların ne yapması gerektiği ve yatırımcı gözünden yapılan sunumun nasıl değerlendirildiği hakkında bilgilendirici bir o kadar da eğlenceli bir oturum ile etkinliği sonlandırdık.

Yatırımcıların Aradığı Kriterler

Arda Kutsal – Webrazzi Kurucusu ve CEO
Yomi Kastro – Inveon Kurucusu ve CEO
Fatih İşbecer – Pozitron Kurucusu ve CEO

Son Söz…

Bu yazı Genel, Kişisel kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir